Особливості сучасного спортивного танцю.

e-mail

Сучасні спортивні танці

Поняття спортивних танців

Сучасні спортивні танці складаються із навиків виконання певного комплексу рухів, підібраних у певній послідовності під конкретний музичний супровід. Переважна більшість видів спортивних танців передбачає парне виконання фігур під час танцювальної композиції. Але існують також варіанти групового синхронного виконання танцювальних композицій, як, наприклад прийнято в нашому ансамблі. Така манера виконання танцю вимагає значно більшої підготовки ніж у випадку із парним чи сольним виконанням, адже у групі стають більш помітними дрібні помилки та вади виконання. Різні види сучасних спортивних танців одержали широке поширення серед молоді, до того ж, на даний момент це захоплення є одним з видів спорту, тому мається на увазі участь в різних змаганнях і конкурсах серед шкіл, ансамблів та країн світу.

Будь-які види спортивних танців за існуючою програмою оцінки складаються з трьох частин і включають в себе обов'язкові, оригінальні і довільні танцювальні програми. Таким чином, в обов'язкову програму входять різнохарактерні види танців в залежності від спрямованості конкурсної програми. Оригінальний танець являє собою довільне використання танцювальних рухів в поєднанні з обов'язковим набором елементів. Довільна танцювальна програма розробляється переважно по смаковим уподобанням партнерів і тренера, в тому числі самостійно вибирається різновид танцю і музичний супровід.

Види спортивних танців

Сучасне злиття різних культур утворює всі види спортивних танців, яких на даний момент існує величезна безліч. Всі види спортивних танців можна поділити в залежності від темпу музичного супроводу, основоположних елементів руху, тому кожен танець символізується своєрідним набором рухів, які необхідно використати протягом програмного танцю.

Велику популярність отримали латиноамериканські танці, які характеризуються яскравістю, виразністю рухів і нарядів, а також підвищеною рухливістю партнерів в гармонії один з одним. Також існують види спортивних танців інших народів світу, наприклад, арабські танці, європейська програма, східні танці і т.д. Найбільш поширеними видами спортивних танців є вальс (повільний, віденський), танго, квікстеп, фокстрот, самба, румба, пасодобль, ча-ча-ча, гоу-гоу, джайв, рок-н-рол, боді-балет і т.д.

Як окремий танцювальний стиль "сучасний танець", народився на початку 20 століття, центром танцю є власна інтерпретація танцюристів замість структурованих кроків, як в традиційних танцях балету. Сучасні танцюристи відкидають обмеження класичних рухів балету і танцюють сучасний танець у вираженні своїх внутрішніх переживань. У 1900-х роках, європейські танцюристи почали повстання проти строгих правил класичного балету.

Поворот проти структурованої методики, костюмів і взуття балету, ці танцюристи були більш розслабленими та вільними в сучасному стилі танцю. Сучасні піонери танцю часто танцюють босоніж і в різних костюмах. У Сполучених Штатах, кілька піонерів танцю проклали шлях для американського сучасного танцю, в тому числі легендарна Марта Грем.

Характеристика сучасного танцю:

Танцюристи сучасного танцю рекомендують використовувати в танці свої емоції і настрій, щоб створювати свої власні кроки і процедури. Це не є незвичайним для сучасних танцюристів винаходити нові кроки по їх процедурі, замість того щоб слідувати структурованого коду техніки, як у балеті. Іншою характерною рисою сучасного танцю в опозиції до балету - навмисне використання сили тяжіння. У той час як класичні балерини прагнуть бути легкими і повітряними, сучасні танцюристи часто використовують свою вагу тіла для надання краси своїм рухам. Сучасні танцівниці відкидають позиції класичного балету у вертикальному положенні, тіло прямо, часто віддаючи перевагу умисним падіння на підлогу. Але не зважаючи на деяку протидію сучасних танців відносно класичного балету, все ж таки кожен танцівник, професійний чи не дуже, завжди погодиться що базою для нього є класична хореографія. Адже хороший танцівник – це універсальний танцівник, і той хто успішно опанував класичну балетну хореографію зможе без проблем займатись будь-якими танцями.

Яндекс.Метрика        Іконка карти сайту